Osiedle Przystań Stawki – przystań dla Twojej rodziny

O inwestycji

Przystań Stawki w Toruniu to osiedle o wysokim standardzie, obejmujące dwupiętrowy budynek wielomieszkaniowy oraz cztery domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, usytuowane na lewobrzeżu, w południowej części miasta, w otoczeniu terenów zielonych.

Dwupiętrowy budynek i segmenty szeregowe wykonane są w spójnym stylu, z nowoczesnej zwartej bryły. Budynek wzniesiony został na bazie litery L i posiada podpiwniczenie. Cały kompleks cechuje zastosowanie spadzistej konstrukcji dachów, wykończenie elewacji w połączeniu bieli, jasnych tonacji szarości i paneli elewacyjnych oraz elementów ażurowych imitujących drewno.

Na ogrodzonym i zamykanym terenie osiedla urządzono duże tarasy przydomowe, zieloną strefę rekreacyjną z placem zabaw do dyspozycji dzieci. Założono chodniki, podjazdy i parkingi; większość miejsc parkingowych zlokalizowane są w podziemnej hali garażowej; komórki lokatorskie mieszczą się w podziemnej części budynku i na każdej kondygnacji mieszkalnej. Segmenty szeregowe zawierają także indywidualne garaże. W klatkach schodowych budynku działają windy. Obiekty osiedla przyjazne są seniorom i osobom niepełnosprawnym.

O mieszkaniach

Budynek zawiera 24 mieszkania w układzie od 1 do 5 pokoi, o metrażach od 26 do 128 m2, z balkonami na piętrach i tarasami ogrodowymi w parterze. W inwestycji znajdują się 4 dwupoziomowe segmenty jednorodzinne o powierzchni 124 i 128 m2 w układzie czteropokojowym, mieszczące na parterze garaż i pomieszczenie techniczne, wiatrołap, salon z kominkiem + jadalnia, kuchnię, schowek i małą łazienkę; na piętrze zlokalizowane są trzy pokoje, dwie garderoby i duża łazienka. Do każdego segmentu przynależy własny ogród. W lokalach zamontowano rolety zewnętrzne, drzwi antywłamaniowe, okna 3-szybowe oraz wentylację hybrydową.

Lokalizacja

Inwestycja znajduje się na toruńskich Stawkach, w odległości około 5 km od Starego Miasta, przy ul. Włocławskiej, w sąsiedztwie nie gęstej niskiej zabudowy, w historycznej okolicy fortów Twierdzy Toruń.

Okolica inwestycji

W promieniu 800 m dostępne są lokale gastronomiczne, sklepy spożywcze Lidl – 350 m i Biedronka – 400 m, sklepy sieciowe Pepco i Kik – 300 m, salon meblowy, poczta – 1,3 km, stacja paliw – 80 m, kościół rzymskokatolicki – 1,5 km, plac zabaw – 600 m.

Edukacja

Najbliżej położone ośrodki edukacyjne to przedszkole im. Marii Montessori – 1,6 km, przedszkole miejskie nr 12 – 1,6 km, ulokowana w zabytkowym budynku szkoła podstawowa nr 14 – 1,4 km, Franciszkańskie liceum ogólnokształcące – 2,7 km.

Opieka medyczna

W okolicy funkcjonują apteka – 1,4 km, specjalistyczna przychodnia medycyny rodzinnej Rudak-Med – 1,7 km.

Sport

W odległości 1,5 km znajduje się Aquapark zasilany energią przez kolektory słoneczne, kompleks boisk Orlik, odrestaurowany Park Tysiąclecia. Stadion piłkarski oddalony jest o 2 km.

Komunikacja

Położenie osiedla niedaleko zbiegu głównych szlaków komunikacyjnych i nowego mostu pozwala na dogodny dojazd do każdej części Torunia i dalej do Gdańska. W odległości 5 km leży węzeł autostrady A1 i drogi ekspresowej S11. W okolicy znajduje się dworzec PKP Toruń Główny z pociągami IC, REG i TLK.

Scroll to Top